Dwudniowa wycieczka do Warszawy

12 czerwca 2024r. starsi uczniowie naszej szkoły wyruszyli na dwudniową wycieczkę do stolicy naszego państwa – Warszawy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania rzeczywistości i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu eksperymentów naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Następnie metrem przemieściliśmy się na długo wyczekiwane przez naszych „szkolnych sportowców” zwiedzanie Stadionu Narodowego. Jest wśród naszych uczniów wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem ich marzeń. Pani przewodnik oprowadziła nas „Trasą Piłkarza” a gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Kolejnym punktem programu był wjazd na najwyższe piętro Pałacu Kultury i Nauki z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy. Drugi dzień wycieczki był równie intensywny jak pierwszy. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Tutaj spotkaliśmy się z przewodnikiem. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski, gdzie odpoczęliśmy w zieleni ogrodów królewskich, następnie udaliśmy się na tzw. „Górę Gnojną”. Dawniej znajdowało się tam wysypisko śmieci, które częściowo zabierała Wisła. Teraz z tego miejsca roztacza się piękny widok. Na Rynku Starego Miasta uczniowie wysłuchali pod pomnikiem Warszawskiej Syrenki legendy o „Warsie i Sawie”. Wracając w kierunku autokaru skręciliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się tam zmiana warty. Ostatnim punktem wycieczki, po przerwie obiadowej w galerii „Złote Tarasy” było warszawskie ZOO. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń wszyscy wrócili bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.