Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 26 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel, który był poświęcony upamiętnieniu uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby uczcić ten ważny moment w historii Polski. Apel rozpoczął się od odśpiewania hymnu narodowego, wyrażając w ten sposób swój szacunek i hołd dla bohaterów przeszłości oraz dla fundamentów naszego państwa. Następnie uczniowie z klas 1-3 zaprezentowali krótką inscenizację nawiązującą do okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel z okazji Konstytucji 3 Maja był ważnym momentem jednoczenia społeczności szkolnej wokół wartości patriotycznych oraz refleksji nad naszą historią i dziedzictwem. Budząc zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także rozwijając poczucie przynależności narodowej wzięliśmy udział w obchodach Święta Flagi, które przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły.


Uroczyste obchody 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Rudniku nad Sanem

Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po nabożeństwie władze samorządowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji i instytucji, harcerze oraz mieszkańcy gminy udali się pod pomnik na rudnickim Rynku, gdzie odbyła się ceremonia złożenia zniczy i biało-czerwonych kwiatów. Na zakończenie uroczystości z programem patriotycznym wystąpiły uczennice naszej szkoły: Julia Drzewi, Patrycja Sagan, Antonina Tabin, Joanna Kania.