Spotkanie z funkcjonariuszami policji

W dniu 18 stycznia w naszej szkole odbyło się ważne spotkanie z udziałem przedstawicieli Policji. Uczniowie oddziału przedszkolnego mieli okazję gościć pana policjanta st. post. Tomasza Majowicza, natomiast uczniowie klas 1-3 spotkali się z asp. szt. Mariuszem Hertmanem. Podczas spotkania panowie policjanci skupili się na edukacji dzieci na temat bezpiecznych ferii, które już niedługo rozpoczną się. Przekazali ważne informacje dotyczące numerów alarmowych, zasad bezpiecznego zachowania wobec obcych osób oraz poruszania się bezpiecznie w ruchu drogowym. W ramach wsparcia działań związanych z bezpieczeństwem, wszyscy uczniowie otrzymali odblaski w kształcie misia. Ten inicjatywny gest został ufundowany przez Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem. Odblaski te mają na celu zwiększenie widoczności dzieci, szczególnie podczas aktywności na świeżym powietrzu. To spotkanie było doskonałą okazją do przekazania istotnych informacji z zakresu bezpieczeństwa oraz do zaangażowania uczniów w kwestie związane z ich ochroną. Spotkanie z funkcjonariuszami policji nie tylko dostarczyło ważnych informacji z zakresu bezpieczeństwa, ale także stworzyło przyjazną atmosferę, umożliwiającą dzieciom zadawanie pytań i rozwijanie świadomości na temat roli policji w społeczności lokalnej. Inicjatywa ta z pewnością przyczyniła się do budowania więzi pomiędzy najmłodszymi mieszkańcami, a przedstawicielami służb mundurowych.