Narodowe Czytanie 2023

12 września 2023 roku po raz dziewiąty Biblioteka Publiczna w Rudniku nad Sanem zorganizowała ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, które promuje dzieła polskiej klasyki literackiej. W tym roku, podczas 12 odsłony tego wydarzenia, mieliśmy okazję wspólnie czytać piękną powieść Elizy Orzeszkowej pt.: „Nad Niemnem”. Tekst powstawał w latach 1886–1887, a w formie książki ukazał się w 1888 roku. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. “Nad Niemnem” to jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzone jest w 2023 roku.
Naszą szkołę w tym wydarzeniu reprezentowali uczniowie klasy siódmej Wojciech Smoła, Mateusz Zynwala oraz Kacper Kozłowski z klasy piątej.

Kliknij aby powiększyć