Dzień bez zabawek w oddziale przedszkolnym

W środę 22 lutego w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy DZIEŃ BEZ ZABAWKI! Zabawki w sali zostały przykryte. Od tej pory dzieci miały same organizować sobie przestrzeń w sali według własnego pomysłu. Przedszkolaki od razu wzięły się do pracy. Do ich dyspozycji były zgromadzone wcześniej pudła kartonowe, klej, nakrętki, butelki, taśma klejąca, ścinki materiałów czyli wszystko to, co przeciętny człowiek uważa za bezużyteczne. Dzieci miały mnóstwo pomysłów i nie trzeba im było podpowiadać, co mogą zrobić. W sali zrobiła się niesamowita cisza. Każde dziecko było bez przerwy czymś zajęte. Dzieci podchodziły do zgromadzonych materiałów, brały co im było potrzebne i tworzyły. Czasami prosiły o pomoc w przyklejeniu czegoś. Dzieci były tak zaangażowane w tworzenie zabawek, że na ten jeden dzień zupełnie zapomniały o zabawkach z sali. To był nasz debiut, ale na pewno jeszcze podejmiemy takie działania.