Historyczna tradycja w naszej szkole

Uczniowie klasy 4 uczestniczyli w wyjątkowej lekcji historii w ramach historycznej tradycji naszej szkoły. Tym razem zajęcia przeniosły się z podręczników do praktyki, skupiając się na średniowiecznych zamkach. Uczniowie, pełni entuzjazmu i zapału, zostali poproszeni o wykonanie makiety zamków średniowiecznych. Ta nietypowa praca pozwoliła dzieciom połączyć wiedzę historyczną z praktycznymi umiejętnościami manualnymi. Każdy z uczniów zaangażował się w projekt z pełnym zaangażowaniem, co zaowocowało różnorodnością pomysłów i niesamowitą estetyką prac. Makiety zamków, stworzone przez uczniów, są wyjątkowe i pełne szczegółów. Każda z nich odzwierciedla staranne badania nad architekturą średniowiecznych budowli obronnych. Różnorodność pomysłów jest imponująca, podkreślając indywidualność każdego ucznia oraz ich zdolność do twórczego myślenia. Wartością dodaną tej lekcji jest również możliwość zorganizowania wystawy prac. Piękno i kreatywność makiet zamków jest prezentowana na korytarzu szkolnym, gdzie wszyscy będą mieli okazję podziwiać osiągnięcia klasy 4. Cała aktywność nie tylko wpisała się w historyczną tradycję szkoły, ale także otworzyła nowe możliwości uczenia się poprzez praktykę.