Pieczenie i dekorowanie pierników

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie świątecznych pierników. W dniu 18 grudnia dzieciaki z oddziału przedszkolnego zgodnie z przedświąteczną tradycją upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Wspaniały zapach unosił się w całej szkole i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego ciasta wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne pierniczki. Następnie pierniczki zostały upieczone i gdy były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania. Każdy z pierników był zupełnie inny, miały one bowiem różne kształty. Po udekorowaniu, każde z dzieci miało okazję skosztować swojego dzieła. Pozostałe, pięknie udekorowane pierniki, czekają już na Wigilię Przedszkolną. Takie działania sprawiły dzieciom wielu miłych i atrakcyjnych przeżyć

Dnia 20.12.2023 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w wyjątkowych zajęciach integracyjnych, które sprawiły, że zbliżyliśmy się do siebie, otuleni atmosferą świąt. Zajęcia te były poświęcone wspólnemu dekorowaniu pierników bożonarodzeniowych, a efekty naszej twórczej pracy były niezwykle satysfakcjonujące. Zauważyliśmy, że uczniowie chętnie dzielili się swoimi pomysłami i wspólnie pomagali sobie w trudniejszych momentach. Zajęcia te nie tylko umożliwiły rozwijanie umiejętności plastycznych, ale także sprzyjały integracji międzyklasowej. Widząc, jak dzieci pomagają sobie nawzajem, budując wspólne dzieła sztuki, czuliśmy, że nasza szkolna społeczność staje się silniejsza. Chcielibyśmy serdecznie podziękować cukierni „Pączek” za hojność i wsparcie w dostarczeniu pierników oraz lukrów dekoracyjnych.. Ich wyjątkowy smak i jakość stanowiły doskonałe tło dla naszych twórczych eksperymentów.