23 Mikołajkowy Turniej Szachowy

23 Mikołajkowy Turniej Szachowy odbył się 9 grudnia 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2. Organizatorami turnieju byli dyr. MOSiR Pan Piotr Potocki, Pani Monika Cagara z UGiM w Rudniku nad Sanem. Sędzią głównym turnieju był Pan Bolesław Ziółkowski – sędzia klasy krajowej. W poprawnym przebiegu turnieju wspierali go w sędziowaniu wychowankowie UKS „Orlik”, szachiści odnoszący liczne sukcesy w zawodach szachowych. Zawodnikom podziękowano za odwagę i przyjęcie zaproszenia do zmagań sportowych oraz sportową rywalizację. W 23 Mikołajkowym Turnieju Szachowym wzięło udział 61 uczestników, którzy rozegrali 7 rund. Po ustaleniu wyników nastąpiło wręczenie zwycięzcom pucharów w trzech kategoriach wiekowych. Oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników z naszej szkoły, oto oni: Julian Gąsior, Mateusz Markowski, Bartosz Nicałek, Jakub Smoła, Szymon Mazur, Szymon Okoń, Isabela Kochańczyk, Wojciech Smoła. Do wszystkich uczestników zmagań szachowych przyszedł Św. Mikołaj. Po minach zawodników można sądzić, że są zadowoleni z zawartości otrzymanych paczek. Paczki dla świętego Mikołaja ufundowała Gmina i Miasto Rudnik nad Sanem.