Akcja edukacyjna „Adwokaci rozjaśniają prawo”

20 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią adwokat Katarzyną Pyszowską. Zajęcia zostały przeprowadzone z uczniami klas VII-VIII w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Adwokaci rozjaśniają prawo”. Tematem przewodnim były zagrożenia w Internecie w aspekcie karnym – cyberstalking, hejt, podszywanie się pod kogoś, fałszywe oskarżenia. Wyjaśniła młodzieży na czym polega zjawisko stalkingu i hejtu, jak należy bronić się w takich sytuacjach oraz jakie kary grożą za nie. Pani adwokat przybliżyła pracę adwokata, ścieżkę kariery zawodowej oraz przebieg rozprawy sądowej. Na koniec młodzież zadawała pytania oraz mogła założyć togę adwokacką. Mamy nadzieję, że młodzież będzie mieć większą świadomość prawną i będzie zachowywać się odpowiedzialnie, ponieważ w Internecie nic nie ginie oraz nikt nie jest anonimowy i bezkarny.

TELEFONY ZAUFANIA
Pamiętaj: