11 Listopada – Święto Niepodległości

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe obchodzone co roku na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Święto, które uczy każdego z nas, że wolność nie jest dana raz na zawsze, nie jest dana, ale jest zadana. Wolność i niepodległość to wartości, o które należy wciąż dbać i stale je pielęgnować.
Pamiętajmy:

• Nie ma wolności bez prawdy
  • Nie ma wolności bez miłości
  • Nie ma wolności bez solidarności
  • Nie ma wolności bez ofiar
  • Nie ma wolności bez sprawiedliwości

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas tej uroczystości przygotowanej przez uczniów z klasy IV-VI przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy, jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Akademia z okazji Święta Niepodległości była dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.