Dzień Edukacji Narodowej 2023

W piątek 13 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające 250 rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególny – święto nauczycieli, wychowawców oraz pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas Kierownik Miejsko – Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół Pani Halina Sobota, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Markocka-Gontarz, emerytowana Dyrektor szkoły PSP 3 w Rudniku nad Sanem Pani Lucyna Żurecka, obecny Dyrektor PSP 3 w Rudniku nad Sanem Pan Radosław Młynarski oraz rodzice. Uczniowie w swoich przemówieniach podkreślali rolę jaką odgrywają nauczyciele i wychowawcy w kształtowaniu serc i umysłów młodych ludzi oraz znaczenie szkoły w przygotowaniu ucznia do sprostania wyzwaniom współczesnego świata. Okazją do wyrażenia uznania za zaangażowanie i podejmowane działania było wręczenie Nagród Dyrektora Szkoły oraz Nagród Burmistrza.  Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli, wychowawców oraz dyrekcji. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy wszystkich pracowników naszej placówki.  W drugiej części uroczystości odbyło się pasowanie na ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, recytować wiersze oraz tańczyć. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Radosława Młynarskiego. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.