Wycieczka klas 4 – 8 do Lublina

7 czerwca uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Lublina. Po spotkaniu z przewodnikiem rozpoczęło się zwiedzanie historycznego zespołu architektoniczno – urbanistycznego miasta: Wzgórze Zamkowe, prowadząca na Rynek ulica Grodzka, pozostałości dawnych murów obronnych miasta – Baszta Półokrągła i Furta Gnojna; kamienice o dekoracyjnych fasadach należące niegdyś do patrycjatu lubelskiego, Budynek Trybunału, zespół klasztorny Dominikanów – jeden z najstarszych zabytków Lublina. Następnie w dwóch grupach uczniowie zwiedzali Lubelską Trasę Podziemną, której punktem kulminacyjnym była, wzbogacona światłem i dźwiękiem, ruchoma makieta Wielkiego Pożaru Lublina. Na zakończenie wycieczki uczniowie mile spędzili czas w kręgielni. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili do domów pełni pozytywnych wrażeń, zaopatrzeni w pamiątki i upominki dla najbliższych.