Występ w MDK z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W ramach obchodów 232 rocznicy uchwalenia Ustawy Rządowej zwanej Konstytucją 3 Maja uczniowie naszej szkoły oraz uczestnicy zajęć rudnickiego Domu Kultury 7 maja zaprezentowali przepiękny i wzruszający montaż słowno-muzyczny „Wiwat Konstytucja! Wiwat 3 maj!”. Program zawierał teksty dotyczące historii, które przeplatane były nastrojowymi piosenkami oraz układami choreograficznymi. Dla wszystkich była to pouczająca i cenna lekcja historii oraz patriotyzmu, w trakcie której młodzi aktorzy pokazali powagę dnia, niecierpliwe oczekiwanie, ważne głosowanie, przysięgę króla i wielką radość z uchwalenia konstytucji. Serdecznie gratulujemy kreatywności i wrażliwości patriotycznej, a wszystkim gościom życzymy aby święto, które obchodziliśmy 3 Maja przyniosło radość z bycia Polakiem.