Zaelektryzowani

W naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. Poczuj chemię do fizyki prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Chemia i fizyka to nie tylko reguły książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może przydać się nam w życiu codziennym. Celem pokazu było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. W programie znalazły się zabawy z gazami (ciekły azot, hel, metan), ale również ciekawe zjawiska z fizyki (ciśnienie w próżni). Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika – ,,zmiana głosu”. Różne rekwizyty i substancje sprawiły, że czuliśmy się jak w prawdziwym laboratorium.