Spotkanie z panią dentystką w oddziale przedszkolnym

W środę 29 marca w oddziale przedszkolnym odbyło się spotkanie z dentystką, panią Olą, ciocią Malwinki. Głównym celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom konieczności dbania o higienę jamy ustnej oraz zmniejszenie obawy wśród dzieci przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem wysłuchały pogadanki na temat właściwej higieny jamy ustnej. Dowiedziały się co to jest próchnica, dlaczego psują się zęby oraz jak należy prawidłowo je czyścić. Ogromną atrakcją były ćwiczenia praktyczne na modelu sztucznej szczęki. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Panią Olę, a następnie według jej wskazówek naśladowały szczotkowanie zębów. Pani dentystka przypomniała również dzieciom o potrzebie wizyt kontrolnych u stomatologa, a także o konieczności właściwego odżywiania się. Spożywania warzyw, owoców i produktów mlecznych, które są zdrowe dla naszych zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Były to niezwykłe warsztaty, które wzbogaciły wiedzę przedszkolaków na temat dbałości o piękny i zdrowy uśmiech. Na zakończenie dzieci dostały Dyplomy Obrońcy Zębolandii i drobne upominki.