Święto Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2022 r. świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku mija już 231 lat od radosnego majowego poranka, kiedy wołano: „WIWAT KRÓL! WIWAT SEJM! WIWAT WSZYSTKIE STANY”! Chociaż wydarzenia te są odległe czasowo, chociaż minęło od nich kilka pokoleń Polaków, to nadal w naszej świadomości zajmują one bardzo ważne miejsce. Obowiązkiem nas wszystkich – i starszych i młodszych – jest codzienne pielęgnowanie pamięci o ludziach, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w tamtych trudnych historycznie czasach spowodowali, że w sercach i umysłach Polaków nigdy nie zgasła iskra wolności i niepodległości. Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii naszego kraju uczniowie klas IV-VII przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat oraz do pielęgnowania patriotyzmu wśród dzieci.

„Czerwień to miłość, biel serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste”.

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W celu podkreślenia znaczenia i wagi tego symbolu narodowego uczniowie oddziału przedszkolnego zaprezentowały wiersze o tematyce symboli narodowych , a także zaśpiewały piosenki o Polsce.