Dzień Niepodległości

11 listopada to Święto, które łączy w sobie przeszłość – pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce wolność – i teraźniejszość – radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie. Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole, ze względu na ogłoszenie od 8 listopada nauki zdalnej dla kilku  klas naszej szkoły, odbyły się nieco później– 16 listopada. Podczas uroczystej akademii uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali montaż słowno – muzyczny. Recytatorzy przypomnieli trudną drogę do wolności: rozbiory, walki Polaków oraz ich bohaterstwo. Podkreślano wielkie zasługi przywódcy Polaków – Józefa Piłsudskiego. Recytacje uczniów łączyły się z pieśniami i  piosenkami patriotycznymi. Akcentem podkreślającym znaczenie tego święta była dekoracja w biało – czerwonych barwach oraz portret Józefa Piłsudskiego. Żyjemy we własnym, wolnym kraju. Możemy spokojnie się uczyć, pracować, mówić i pisać po polsku. Musimy szanować historię i tradycję oraz przekazywać to następnym pokoleniom. W naszej szkole lekcja historii o przeszłości naszego narodu została uszanowana i utrwalona.

dniep_2021_logo_m

#SzkołaDoHymnu

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Rudniku nad Sanem po raz kolejny przyłączyła się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Do odśpiewania czterech zwrotek hymnu „Mazurek Dąbrowskiego” przystąpiliśmy 16 listopada. Cała społeczność szkolna zebrana na uroczystym apelu odśpiewała hymn państwowy.

dniep_2021_mKliknij w zdjęcie aby przejść do galerii foto