Świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości.

11.11.19_01Uczniowie, pod opieką nauczycieli Mirosławy Szyszki – Burdzy i Marzeny Kruk, przygotowali program słowno – muzyczny. Przypomnieli utratę przez Polskę wolności w 1795 roku i krwawą drogę, poprzez powstania i pierwszą wojnę światową, do powrotu po 123 latach na mapy Europy, które nastąpiło 11 listopada 1918 roku.

Recytacją patriotycznych wierszy pełnych zadumy, miłości i szacunku oddali hołd walczącym o wolną ojczyznę. Uczniowie zaprezentowali pieśni charakterystyczne dla czasów niewoli i odzyskania niepodległości, odśpiewali też hymn narodowy. Na końcu wyrazili swoją radość i szczęście, że dane im jest dorastać w wolnym kraju.

W uroczystości uczestniczyła Pani Danuta Kacprzyk – Prezes Stowarzyszenia im. Jana Gietki, która podziękowała uczniom za występ i chwile wzruszenia, następnie wręczyła uczniom piękne nagrody książkowe za osiągnięcia w konkursie „ Historia zapisana na pomnikach”.

Z kolei Pani Dyrektor Lucyna Żurecka wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów „EKOLOGIA-2019” oraz „CZYTELNIK MIESIĄCA”.